Јазик

Аспиратори за опсег

Плочи

Печки на пареа

Печки

Комбинирани парни печки

Машини за миење садови

 • CXW-260-A676

  Серија на страничен нацрт
 • CXW-260-A675S

  Страна нацрт серија
 • CXW-200-A837

  Аспиратор од серијата кросовер
 • CXW-200-A830

  Нова вградена хауба
 • CXW-220-A670

  Аспиратор со опсег на странична апсорпција
 • CXW-220-A610

  Аспиратор од серијата Icook од новата генерација
 • CXW-200-A832

  Нова вградена хауба

Создавање
Класична естетика

a1

Нов вграден аспиратор A830

Тивко, намалете го нивото на бучава на 42 dB со тивок топчесто лежиште.
Издржлив, напреден целосно затворен мотор со нов бакарен систем за ладење.Трае вечно.
Еко, заштедете до 30% од потрошувачката на енергија со високо ефикасно работење.
Повеќе
Accurate Temperature Yummy Taste22

Вградена електрична печка R312

Црн стаклен панел од не'рѓосувачки челик, класичен црно огледало, едноставен и стилски;висококвалитетна алуминиумска легура Супер долга рачка, мазна и мазна, лесна за отворање и затворање;флексибилно скокачко копче, веднаш невидливо со еден допир, со копчето на допир за да се донесе совршено искуство на практично ракување;
Повеќе
4000m2
Снимање на сто илјади експерименти од нашата лабораторија на државно ниво од 4000 ㎡.
3500W+
Над 35000000 семејства уживаат во лесното готвење од Робам на глобално ниво.
10.000+
10000+ продавници за малопродажба
4000m2
Снимање на сто илјади експерименти од нашата лабораторија на државно ниво од 4000 ㎡.

Видео

Создадете ја целата слатка фантазија на животот во кујната за луѓето
Повеќе

Истакнете ги вестите

Во текот на изминатите 43 години, robam беше посветен на градење поблиску
Pioneer in the Kitchen Appliance Industry! ROBAM 5G Smart Factory is Coming!

Пионер во индустријата на кујнски апарати!ROBAM 5G Smart Factory доаѓа!

5G логистички колички шатлови, интелигентен мониторинг со 5G камера за зголемена реалност, скенер за баркодови 5G скенира насекаде и поставува податоци за производство... На 15 април, со техничка поддршка на China Mobile Communications Group и Huawei, дигиталниот интелигентен производ на ROBAM...
Two ROBAM products won the Red Dot Design Award

Два производи на ROBAM ја освоија наградата за дизајн Red Dot

На 25 март беше објавена германската награда за дизајн Red Dot, позната како „Награда Оскар“ во индустријата за индустриски дизајн.На листата се најдоа ROBAM Range Hood 27X6 и интегрирана машина за парење и печење C906.Наградата за дизајн Red Dot, германската „IF Award“ и Am...
ROBAM Range Hood – No.1 in Global Sales for 6 Consecutive Years

ROBAM Range Hood – бр.1 во глобалната продажба 6 последователни години

Неодамна, според податоците од Euromonitor International, глобално авторитетна организација за истражување на пазарот, од 2015 до 2019 година, аспираторите на асортиманот ROBAM ја предводат глобалната продажба пет последователни години, дополнително консолидирајќи ја основата на ROBAM за создавање на глобален бренд и докажувајќи ја ентузијастиката на ROBAM...

Контактирајте не

Да се ​​создаде човечкиот живот на кујната сите добри копнеж
 • Facebook
 • Linked in
 • Youtube